img

Suwen 2022 yılında yüzde 161,2 büyüdü


Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen 2022 yılı mali sonuçlarını açıkladı. 2021 yılına göre güçlü bir büyüme performansı gerçekleştiren Suwen’in satış gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 161,2 oranında artış göstererek 940,0 milyon TL’ye ulaştı. FAVÖK tutarı 2021’e göre yüzde 166,0 artışla 304,2 milyon TL oldu. Suwen 2022 yılında 226,2 milyon TL tutarında faaliyet, 169,2 milyon TL tutarında net kâr elde etti.

Suwen 2022 yılında Türkiye’de 18, Romanya’da 4, K.K.T.C’de 2 olmak üzere toplam 24 yeni mağaza açarak yılı 161 mağazayla kapattı.

E-Ticaret satış kanalında da iyi performans elde eden Suwen bir önceki yıla göre yüzde 104 büyüme gerçekleştirdi.

2022 yılında güçlü bir büyüme performansı elde ettiklerini söyleyen Suwen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ali Bolluk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Suwen olarak 2022 yılının Nisan ayında gerçekleşen halka arzın ardından istikrarlı büyümemizi devam ettirdik ve hedeflediğimiz sonuçların ötesinde bir performans elde ettik. Bu sonuçlar bize kadınların her mevsim şıklık anlayışını Suwen ile benimsediğini, mağazalarımıza ve e-ticaret satış kanalımıza yaptığımız yatırımların sonuçlarını aldığımızı gösteriyor.

2023 yılında yurt içinde ve yurt dışında yeni mağazalar açarak mağaza ağımızı genişletmeye, çok kanallı bir satış stratejisi ile sürdürülebilir bir büyüme çizgisi yakalamaya devam edeceğiz. Her yıl yurt içinde 20 ile 35 yeni mağaza açmayı planlıyoruz.

Ocak ayının sonunda Bosna Hersek’te ve Türkmenistan’da bayilik sözleşmesi imzaladık. 2023 – 2027 yılları arasında Bosna Hersek’te 7, Türkmenistan’da da 3 mağaza açmayı planlıyoruz. Öte yandan Ürdün, Azerbaycan, Katar ve Cezayir'de iş ortaklarımız ile anlaşma sağladık ve münhasır bayilik sözleşmeleri imzaladık. Şubat ayı içinde Azerbaycan Bakü’de ilk mağazamızı açtık. Ürdün’de de yakın zamanda 3 mağazamızı birden açacağız. Ayrıca münhasır bayilikler vererek; Suudi Arabistan ve Kosova’da mağaza açılışlarına yönelik görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

2023 yılında parfümeri ve kozmetik sektörüne de girmeyi planlıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımıza da başladık. Gelişmeleri yakın zamanda paylaşacağız. Hedefimiz Türkiye’den özgün, kendine güvenen Türk kadınını temsil eden bir marka çıkartmak. Bu hedefe ulaşmak için de durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Öte yandan 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizi ağır bir şekilde etkileyen, bizleri de derinden üzen deprem felaketi nedeniyle o bölgede bulunan 7 kendi mağazamız ve 1 bayi mağazamız hasar nedeniyle kapalı durumda. Hasar tespit ve tadilat çalışmaları tamamlandıkça uygun olan mağazalarımızı yeniden faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Ben bir kez daha depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.“

Suwen Hakkında:

2003 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap (KİEP) sektöründe faaliyet göstermektedir. Modern Özel Zincir Mağazalar arasında mağaza sayısı bakımından Türkiye’nin en yaygın ikinci mağaza ağına sahip olan Suwen’in mağazaları 2022 yılında 11,6 milyon ziyaretçi ağırlamıştır.

Suwen, kendi markası ve tasarımı ile müşterilerine hizmet vermektedir. İç giyimden ev giyimine, çoraptan korseye, mayo ve bikini koleksiyonlarından lohusa gruplarına kadar geniş ürün yelpazesiyle bir kadının her anında yanındadır.

Suwen Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra Romanya ve Azerbaycan’da faaliyet göstermektedir. Ayrıca Irak, Azerbaycan, Kıbrıs, İsrail ve Filistin’de üçüncü tarafların işlettiği satış noktalarında da faaliyetlerine devam etmektedir.


Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.