Piyasa gelişmeleri

Dün güne alış tarafında başlayan BIST pozitif görünümünü koruyamadı ve günü %0.18 kayıpla 1349 seviyesinde tamamladı; XBANK %1.06, XULAS ise %3.04 kayıp sergiledi.

Dün güne alış tarafında başlayan BIST pozitif görünümünü koruyamadı ve günü %0.18 kayıpla 1349 seviyesinde tamamladı; XBANK %1.06, XULAS ise %3.04 kayıp sergiledi. 2ç21 bilanço dönemi bugün başlıyor, TAVHL seansın sona ermesiyle beraber finansal sonuçlarını paylaşacak. Asya piyasalarında sınırlı tepki alımları görülürken, ABD vadeli tarafında ise görünüm yatay. BIST’in de güne yatay konumda başlamasını bekliyoruz, teknik olarak 1340-1345 destek bölgesi bugün için de önem taşıyor olacak. Diğer yandan Hazine bugün 11 ay vadeli bono ve 5 yıl vadeli tahvil ihalesi gerçekleştirecek. Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret AŞ, bugün ‘’MANAS.E’’ kodu ve 9.90TL/baz fiyat ile Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

İZLENECEKLER

—TAVHL 2ç21 Bilanço

ŞİRKET HABERLERİ

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL32.42 fiyat ortalaması ile toplam 1mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—FADE şirket bünyesine faaliyete devam eden AVM’nin satılmasına yönelik tekliflerin geldiğini ve görüşmelerin başladığını bildirdi.

—AGHOL iştiraki Çelik Motor AŞ’nin bünyesinde bulunan saatlik araç kiralama iş birimi Moov ile Getir BV arasında ortaklık da dahil olmak üzere işbirliği görüşmelerine başlandığını bildirdi.

—HDFGS hisse geri alım programı kapsamında dün TL2.71 fiyat ortalaması ile toplam 250bin adet pay alımı yapıldığını paylaştı.

—ULUUN hisse geri alım programı kapsamında dün TL4.92-4.95 fiyat aralığından toplam 110bin adet pay alımı yapıldığını paylaştı.

 

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma