img

Kıymetliler toparlanma çabasında


Dünkü seansta 1700 dolar/onsun altına indiği bir günde toparlanma yönünde arzusunu göstererek, 1700 dolar/onsun üzerinde kapanış yaptığı bir seansı yaşadı. 1701 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, gün içinde 1691 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilerek son bir haftanın en düşük seviyesini kaydetti. Ancak tepki alımlarıyla birlikte toparlanma yönünde hareket eden sarı maden, dünkü seansı 1718 dolar/onstan tamamlayarak yüzde 1 kazancı hanesine yazdı.

 

Gümüş de toparlanma yönünde hareket ederken, 18 dolar/onsun üzerinde kalma çabasını dünkü seansta da sürdürdü. 18,00 dolar/onstan seansa başlayan beyaz maden, 18,46 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 2,5 kazanç elde etti.

 

Platin dünkü seansı da artıda kapatmayı başarırken üst üste dördüncü seansı da artıda kapatmış oldu. 856 dolar/onstan seansa başlayan platin, 871 dolar/onstan günü tamamlayarak yüzde 1,7 kazançla seansı kapatmış oldu.

 

Paladyum da diğer kıymetli madenlerle uyumlu şekilde yeşilde bir günü geride bırakırken, 2000 dolar/ons psikolojik desteğinin üzerinde tutunmuş oldu. 2008 dolar/onstan seansa başlayan paladyum, 2044 dolar/ons seviyesinden günü tamamlayarak yüzde 1,8 kazancı hanesine yazdı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda sert düşen altın fiyatı sonrasında işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 20 dolar/onsla gerçekleşirken, işlem hacmi açısından ortalama bir gün geride kaldı. Toplamda 3.082 kg altın işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.