img

Hatay'da kadına yönelik şiddetle mücadele farkındalık programı düzenlendi


Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 23 Mart 2022 tarihinde imzalanan protokol kapsamında hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Ek Faaliyet Planı” doğrultusunda "Kadına yönelik şiddetle mücadelede Hatay genelinde 100 bin erkeğe farkındalık eğitimlerinin verilmesi" hedefine yönelik olarak oluşturulan ilçe eğitim ekibi tarafından "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimi" düzenlendi.

Antakya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli sosyal çalışmacı Muhammed Emre Türkeş, Antakya İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Hüseyin Sarsar’dan oluşan ilçe eğitim ekibi tarafından 500 erkek vatandaşa eğitim verildi. 

Gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara “Şiddet ve şiddetin türleri, şiddetin mağdur, fail ve çocuklar üzerindeki etkisi, şiddetle mücadelenin mevzuatımızdaki yeri, şiddetle mücadelede milli değerlerimizin ve inancımızın yeri,  şiddetle mücadelede insan haklarını temel alan sorumlu bir birey olmak, şiddet mağduru ve tanıklarının başvurabileceği yerler ve uygulamalar” hakkında bilgi verildi. Program, soru-cevap bölümü ile son buldu.

Ayrıca 200 adet broşür dağıtıldı ve 50 kadına da Kadın Destek Uygulaması uygulaması tanıtıldı.

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.