img

‘Gaming İstanbul’ 16 Eylül’de kapılarını oyun severlere açıyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen, OGEM ve Medya AŞ. tarafından desteklenen Gaming İstanbul 2022, oyuncular ve oyun sektörünün devlerini bir araya getirecek. Oyun profesyonelleri ve serbest oyun geliştiriciler de Gaming İstanbul’da buluşarak amatör oyunculara ilham kaynağı olacak.

Kadir Toptaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 16-17-18 Eylül’de gerçekleşecek Gaming İstanbul, bu yıl da ünlü yayıncılara ev sahipliği yapıyor. Milyonlarca takipçisi olan Pelin ‘‘PqueeN’’ Baynazoğlu, Tuna ‘’Pintipanda’’ Akşen, Can Sungur, Murat ‘’Ejderha’’ Sönmez, Alp ‘‘H1vezZz!’’ Kocaman ilk açıklanan isimler arasında. PqueeN, Pintipanda ve Can Sungur bu yıl takipçilerine özel bir sürpriz yaparak Gaming İstanbul Influencer Sahnesi’nde ziyaretçilerle buluşacaklar. 

Bu yılın en büyük etkinliği ‘LAN PARTY’. 200 kişilik serbest katılımlı ‘Bilgisayarını-telefonunu al gel’ turnuvası düzenlenecek. Aynı anda 300 kişi belirlenen online oyunları oynayarak turnuvada kıran kırana mücadele edecek. Kazananlara süpriz hediyeler verilecek.

Gaming İstanbul, açılışını etkinlikten bir gün önce 15 Eylül tarihinde uluslararası oyun profesyonellerine özel Mobile Growth Summit etkinliğiyle yapacak. Oyun sektörü profesyonellerinin mobil oyun sektörüne yönelik konferans, seminer ve iş geliştirme toplantılarında bir araya gelebilmelerine olanak sağlayan Global Growth Summit’e üst düzey 200 yönetici katılacak. Oyun profesyonellerinin buluşmaları, 16-18 Eylül boyunca Gaming İstanbul alanının içindeki Indieway’de devam edecek. Indieway katılımcılara seminerler, MeetToMatch uygulamasıyla toplantı planlama, randevulaşma, kendi bağlantılarını kurma imkanları tanıyor. 

Bu yıl Gaming İstanbul alanı oyun içinde yaratılacak. Yalnızca Gaming İstanbul’a özel G, I, S, T harf karakterleri oyuna eklenecek. Bu karakterler yalnızca Gaming İstanbul içinde ve süresince ulaşılabilir olacak. Etkinlik alanının çevresinde özel karakterler avlanabilecek. Kapalı alan içinde de Poke Stop ve şarj istasyonları kurulacak, ziyaretçilere özel aktivasyonlar yapılacak.

Gaming İstanbul 2022’de oyun ve genç kültürüne yönelik üretim yapan zanaatkarlar için özel bir alan var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda kurulan Gaming İstanbul Geek Culture alanında zanaatkarlar, el yapımı ürünlerini yaklaşık 100.000 ziyaretçi ile buluşturabilecek. Yoğun talep üzerine büyütülen serbest geliştiricilere özel Indie Alanı sponsorluğunu üstlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin oyun geliştirme kuluçka merkezi OGEM, genç ekipler için farklı alanlarda etkinlikler düzenleyecek. 

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.