img

Altında toparlanma çabası sürüyor


Altın dünkü seansta da alıcılı bir seyir izleyerek, toparlanma yönündeki çabasının ertesi güne taşımış oldu. 1748 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans boyu genel olarak pozitifte kalma çabasını gösterdi. 1751 dolar/ons seviyesinden seansa kapanışını yapan sarı maden, yüzde 0,2 kazançlı günü tamamlamış oldu.

 

Gümüş ise yatay bir kapanış yaptığı bir günü geride bırakırken, 19,12 dolar/onstan başladığı seansı 19,11 dolar/onstan tamamlayarak yerinde saymış oldu.

 

Platin ise günü kırmızıda kapatan tek kıymetli maden olarak öne çıkarken, yeşilde kalma çabasını yarıda bırakmış oldu. 872 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 867 dolar/onstan günlük kapanış yaparak yüzde 0,6 kaybı hanesine yazmış oldu.

 

Paladyum günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olurken, 2000 dolar/onsun üzerine döndüğü bir günü geride bıraktı. 1972 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, 2026 dolar/onstan günlük kapanışı yaparak yüzde 2,7 kazancı hanesine yazdı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 6 dolar/onsla gerçekleşirken, işlem hacmi ortalamanın üzerinde seyretti.  Toplamda 3.435 kg altın, 4.906 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.