news-details

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, 285 öğrenciyi mezun etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı farklı bölümleri ve alanlarında uzman eğitmenleri ile sanat, kültür alanında donanımlı öğrenciler yetiştirmeye devam ediyor. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında 90 öğrenci yetiştirerek mezun eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı kurulduğu 2015 yılından bugüne kadar da 285 öğrenciyi mezun etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı bölgenin sanat ve kültür hayatına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, çeşitli sanat dallarında eğitim gören toplam 404 öğrenci ile sanatseverlere kapılarını açmaya devam ediyor.

Konservatuvar bünyesinde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Dansları, Tiyatro, Bale, Çocuk Korosu ve Modern Dans gibi bölümler bulunuyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda Türk Halk Müziği bölümünde 44, Türk Sanat Müziği bölümünde 66, Türk Halk Dansları bölümünde 96, Tiyatro bölümünde 85, Bale bölümünde 57, Çocuk Korosu bölümünde 35, Modern Dans Topluluğu bölümünde 21 öğrenci bulunuyor.

  Hibya Haber Ajansı