news-details

Hepsiburada yapay zeka ile alışveriş deneyimini hızlandırıyor

En yenilikçi teknolojileriyle müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi sunan Hepsiburada, tüm tüketici yorumlarını üretken yapay zeka entegrasyonu sayesinde ChatGPT ile analiz ederek tamamen tarafsız bir şekilde özetleyerek, alışveriş deneyimini hızlandırıyor. Bu sayede Hepsiburada’dan alışveriş yapacaklar, sayısı binleri bulan yorumların içinde kaybolmadan alacakları ürünle ilgili kolayca bilgi alabiliyor. Bu yorumlara göre en çok beğenilen ürün ve kategorileri de belli oldu. Verilere göre kullanıcılardan en çok yorum alan kategorilerin başında sağlık & güzellik gelirken; diğer kategoriler temel tüketim, kitap, gıda ve züccaciye olarak sıralandı.

ChatGPT en çok beğenilen ürünlerin yorumlarını özetliyor

En çok yorum alan ürünlerden Sinoz Body Scrub Besleyici Arındırıcı Nemlendirici Vücut Peelingi’ne yapılan yorumlardan ortaya çıkan ChatGPT özeti ise “Kullanıcılar tarafından yoğun nemlendirme sağladığı ve cildi yumuşacık yaptığı için övülmektedir. Ürünün kokusu ve cilt üzerindeki pürüzsüzleştirici etkisi de beğeni toplamaktadır. Kullanıcılar, fiyatının performansını hak ettiğini belirtmişlerdir.” olarak görülüyor.

Bir diğer çok yorum alan ürün Xiaomi Redmi Watch 3 Active’e yapılan ChatGPT özeti ise; “Sesli görüşme özelliği, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla öne çıkıyor. Kullanıcılar, ses kalitesi ve bildirim özelliklerinden memnun. Ürün, su geçirmezlik ve uzun pil ömrü gibi avantajlara sahip. Ancak, bazı kullanıcılar ebatın büyük olduğunu belirtiyor.” oldu.

En çok yorum sağlık & güzellik kategorisine

Cilt bakım ve kozmetik ürünlerinin yer aldığı sağlık & güzellik kategorisinde kullanıcıların çok sayıda yorum yapması dikkati çekiyor. Özellikle cilt bakım serumlarının etkilerini fotoğraflarla paylaşan kullanıcılar, allık, ruj gibi renkli kozmetik ürünlerinin de yüzlerinde duruşunu  anlamak için yorumları kullanıyor. Bu kategoride en çok yorum alan ürün ise The Purest Solutions cilt bakım serumu oldu. Yorumlarda en çok ürünün cilde sağladığı nem ve parlaklıklığa vurgu yapılıyor. Yılın trend ürünlerinden Sinoz vücut peelingi en çok yorum alan ürünlerden bir diğeri oldu. L'Oréal Paris Telescopic Maskara, Note 3 in 1 Healthy Skin Tinted Moisturizer 50 SPF+ Renk Ton Eşitleyici Aydınlatıcı Krem ve Skinfood Salmon Concealer Göz Çevresi Morlukları İçin Kapatıcı Krem ise kozmetik kategorisinin en çok yorum alan ürünleri oldu.

Hızlı tüketimin en çok yorum bırakılanları ıslak mendil ve deterjan

Temel tüketim kategorisinde en çok yorum alan ürünler ise ıslak mendil ve deterjanlar oldu. Son iki yılın çok satan ürünlerinden Sleepy ıslak mendil çeşitleri kullanıcıların en çok yorum bıraktığı ürünler arasında yer alıyor. Yorumlarda ürünün özellikle bebek bakımında ve günlük hijyen ihtiyaçlarında sıkça tercih edildiğine dikkat çekiliyor. Kategorinin en çok yorum alan diğer ürünleri ise Perwoll Geliştirilmiş Siyah Sıvı Çamaşır Deterjanı, Baby Me Toz Leke Çıkarıcı oldu.

Teknolojide performans ve kolay kurulum önemli

Teknoloji kategorisinde ise televizyonları Android TV’ye çeviren Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box en çok yorum alan ürünler arasında başı çekti. Özellikle akıllı TV’si olmayan kullanıcılar tarafından tercih edilen ürün için kullanıcılar, en çok ürünün kolay kurulumu ve yüksek performansından memnun kaldıklarını belirtiyor. Kategorinin diğer en çok yorum alan ürünleri ise HONOR Choice Earbuds X5 Bluetooth Kulaklık, Xiaomi Redmi Watch 3 Active Siyah Akıllı Saat ve iPhone 13 128 GB oldu.

 

 

 

 

  Hibya Haber Ajansı